Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 8641161



*

nr 864 1161


Keramik

3 delar, 50-tal, Bla Tilgman Keramik, höjd: 7-28


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 december 2013
kl 20:30:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/12 15:22:13 1      100 kr
9/12 16:09:16 2      200 kr
9/12 18:02:26 3      200 kr
9/12 18:03:06 3      250 kr
9/12 20:23:09 4      Vinnande bud
9/12 20:25:01 3      350 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr